Psychoterapia poznawczo-behawioralna Śląskie

1 - 2 z 2 ofert

Moje oferty

  • Agata Niedźwiedź - psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia
    Agata Niedźwiedź - psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia
    150.00 PLN
    Psychoterapia poznawczo-behawioralna Pszczyna (Śląskie)
    Jestem psychologiem, terapeutą RTZ i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie szkolenia w Centrum Terapii Poznawczej i Schematu INTEREGO. Udzielam wsparcia i pomocy osobom dorosłym. Ukończyłam studia psychologiczne, realizując specjalność z ...
  • Psychoterapia dla dzieci i młodzieży
    Psychoterapia dla dzieci i młodzieży
    150.00 PLN
    Psychoterapia poznawczo-behawioralna Sosnowiec (Śląskie)
    Pracuję psychoterapeutycznie z dziećmi młodzieżą w zakresie: zaburzeń emocji i zachowania, zaburzeń lękowych i depresyjnych, zaburzeń osobowości, radzenia sobie ze stresem, problemów w relacjach, neuroatypowości, spektrum autyzmu.
  • 1

Psychoterapia poznawczo-behawioralna (CBT) to skoncentrowane na krótkoterminowym działaniu podejście terapeutyczne, które łączy elementy psychoterapii poznawczej i behawioralnej. Psychoterapia poznawczo-behawioralna zakłada, że myśli, uczucia i zachowania są ze sobą powiązane, wpływając na ogólny stan psychiczny. Terapeuta poznawczo-behawioralny pomaga klientom identyfikować i zmieniać negatywne myśli oraz destrukcyjne wzorce zachowań, aby poprawić ich funkcjonowanie psychiczne i emocjonalne. Psychoterapeuci poznawczo-behawioralni skupiają się na konkretnej pracy nad celami terapeutycznymi takimi jak np. negatywne wzorce myślenia czy problematyczne nawyki. Psychoterapia poznawczo-behawioralna jest szeroko stosowana w leczeniu różnych zaburzeń psychicznych, takich jak depresja, lęki, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne czy zaburzenia odżywiania. Psychoterapia poznawczo-behawioralna jest metodą leczenia zaburzeń psychicznych, trudności emocjonalnych oraz problematycznych zachowań. Jest to grupa terapii, które opierają się na wspólnych założeniach teoretycznych. Zgodnie z nimi, objawy psychopatologiczne, dysfunkcjonalne zachowania i emocje jednostki można wyjaśnić na podstawie teorii uczenia się oraz uwzględnienia pośredniczącej roli procesów poznawczych. Głównym celem terapii jest skuteczna poprawa jakości życia pacjenta poprzez modyfikację zachowań i sposobu myślenia. Proces terapii opiera się na współpracy między terapeutą a pacjentem, skupieniu na rozwiązaniu problemu oraz koncentracji na teraźniejszości, uwzględniając mechanizmy psychorozwojowe powstawania zaburzeń i dysfunkcji. Terapia ma również charakter ograniczony czasowo i korzysta z odpowiednich technik terapeutycznych.

Znajdź SpecjalistęPsychologiaPsychoterapia

Psychologuj | Prywatność