Psychoterapia psychodynamiczna dla osób dorosłych

180.00 PLN
 • Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii Empatia, Poznań, Wielkopolskie, Polska

Ulica: Głogowska 47D/1

Kontakt: ankwiecien@gmail.com

Telefon: 507601888

Anna Kwiecień
psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny

Kwalifikacje
Absolwentka psychologii na Wydziale Nauk Społecznych UAM w Poznaniu (specjalność psychologia kliniczna i psychologia pracy). Ukończyła szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie psychodynamicznym w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym (KCP), szkole rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz szkolenie z zakresu Analizy Transakcyjnej, organizowane przez ośrodek AION w Poznaniu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.
Doświadczenie psychoterapeutyczne zdobywała na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Poznańskiego Ośrodka Zdrowia Psychicznego, w Klinice Psychiatrii w Poznaniu, Centrum Psychoterapii i Treningów Psychologicznych w Poznaniu, Centrum Psychoterapii Integralnej w Poznaniu oraz w Wielkopolskim Centrum Zdrowia Psychicznego Katharsis w Poznaniu.
Obecnie pracuje w w Ośrodku Psychoterapii Empatia w Poznaniu, gdzie prowadzi konsultacje psychologiczne oraz psychoterapię indywidualną osób dorosłych.
Posiada doświadczenie w prowadzeniu terapii indywidualnej i grupowej dla osób dorosłych, prowadzeniu grup wsparcia, treningów oraz warsztatów umiejętności psychologicznych. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z dorosłymi osobami niepełnosprawnymi.
Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego.

Prowadzi psychoterapię psychodynamiczną osób dorosłych oraz konsultacje psychologiczne. Pracuje zgodnie z założeniami terapii skoncentrowanej na przeniesieniu TFP (Transference - Focused Psychotherapy) ukierunkowanej na leczenie zaburzeń osobowości.
Psychoterapia skoncentrowana na przeniesieniu TFP to model pracy w obrębie nurtu psychoterapii psychodynamiacznej, której celem jest leczenie zaburzeń osobowości. TFP łączy podejście psychodynamiczne ze strukturą i określonym settingiem (ramy terapeutyczne).
Kluczowe znaczenie dla tej terapii ma przeniesienie - nieświadomy proces, polegający na kierowaniu przez pacjenta do terapeuty oraz innych osób z jego otoczenia uczuć, oczekiwań, pragnień i postaw, jakich pacjent doświadczał w relacjach ze znaczącymi osobami w swojej przeszłości.
Praca terapeutyczna umożliwia pacjentowi zrozumienie jego wewnętrznej i zewnętrznej rzeczywistości oraz przeżycie doświadczenia interpersonalnego w relacji terapeutycznej, które stanowi bazę do wprowadzania korzystnych zmian w funkcjonowaniu psychicznym i społecznym. Z tego powodu istotną rolę odgrywa relacja, jaka tworzy się między pacjentem a terapeutą. Analiza przeniesienia umożliwia zrozumienie wewnętrznego świata pacjenta, jego sposobu przeżywania siebie i innych oraz funkcjonowania w relacji do siebie i innych oraz zmianę wzorców, które są źródłem cierpienia pacjenta. Podczas sesji terapeutycznych pacjent zachęcany jest do swobodnego dzielenia się swoimi myślami, skojarzeniami, odczuciami. Rolą terapeuty jest obserwowanie i analizowanie relacji przeniesieniowej, a następnie stawianie hipotez dotyczących życia psychicznego pacjenta z uwzględnieniem wnoszonych przez niego na sesję treści, jego historii i dynamiki relacji terapeutycznej.
Terapia koncentruje się na szukaniu głębokich korzeni i przyczyn problemów. Jej celem jest uporządkowanie długo trwających problemów z przeszłości i uwolnienie się spod wpływu raniących śladów doświadczeń z przeszłości.
Podejście psychodynamiczne koncentruje się na przyczynie problemu, nie jego zewnętrznym objawie, choć służy również poprawie objawowej.

Celem leczenia jest zmiana osobowości - zmiana wzorców relacyjnych poprzez ich eksplorowanie w ramach relacji terapeutycznych, zbudowanie spójnego, stabilnego i adekwatnego obrazu przeżycia siebie oraz zwiększenie satysfakcji z życia interpersonalnego i zawodowego.

TFP jest terapią długoterminową, odbywającą się z częstotliwością minimum raz w tygodniu, choć najkorzystniejszy setting dla pracy nad zmianą osobowością obejmuje dwie sesje tygodniowo.


Pracuje z osobami, które:
• Doświadczają trudności w radzeniu sobie z własnymi emocjami oraz podejmowaniu decyzji
• Przeżywają trudności w relacjach interpersonalnych
• Mają zdiagnozowane zaburzenia osobowości, depresję, zaburzenia lękowe lub zaburzenia odżywiania
• Doświadczają lęków związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem lub mają dolegliwości somatyczne o podłożu psychologicznym
• Doświadczają trudności w określeniu własnych potrzeb i odnalezieniu swojego miejsca
• Chcą mieć większy wgląd we własne doświadczenia
• Cierpią z powodu niskiego poczucia własnej wartości, poczucia winy, poczucia samotności, niezdolności do spontaniczności i cieszenia się, braku satysfakcji z życia
• Przeżywają poczucie bezsilności i utraty kontroli nad własnym życiem i chcą zdobyć większy wgląd we własne przeżycia
• Przeżywają kryzysy
psychoterapia online:

Powiązane oferty

 • Psychotherapy in English
  Psychotherapy in English
  220.00 PLN
  Psychoterapia psychodynamiczna Poznań (Wielkopolskie)
  mgr Elina Savva
 • Psychoterapia: indywidualna, rodzinna; pomoc psychologiczna
  Psychoterapia: indywidualna, rodzinna; pomoc psychologiczna
  180.00 PLN
  Psychoterapia psychodynamiczna Gdynia (Pomorskie)
  Magister filologii polskiej i magister psychologii. Absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Gdańskim. Prowadzę psychoterapię w nurcie psychodynamicznym, ale korzystam również z narzędzi innych szkół terapeutycznych oraz umiejętności nabyty...
 • Psychoterapia indywidualna i konsultacje psychologiczne
  Psychoterapia indywidualna i konsultacje psychologiczne
  180.00 PLN
  Psychoterapia psychodynamiczna Kraków (Małopolskie)
  Jestem psychoterapeutką na ostatnim roku szkolenia w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Obecnie pracuję także naukowo oraz studiuję w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych UJ. Ukończyłam psychologię stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzę...

Opinie

  Zostaw swoją opinię (spam i obraźliwe komentarze zostaną usunięte)

  Psycholog Psychoterapeuta Psychodietetyk Psycholog dziecięcy Seksuolog Badania psychotechniczne Psychiatra Psychotraumatolog
  Specjaliści Blog psychologiczny Blog psychoterapeutyczny
  Psychologuj