Usługi psychologiczne

150.00 PLN
 • Lokalizacja: Wzgórze Św. Maksymiliana, Gdynia, Pomorskie, Polska

Ulica: Świętojańska 141a/16

Kontakt: olga.defatta@gmail.com

Telefon: 664247994

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim o specjalizacji psychologii klinicznej oraz dzieci i młodzieży. Program studiów objął również przygotowanie pedagogiczne. Na tym samym Uniwersytecie ukończyłam też studia podyplomowe Diagnostyka Psychologiczna. Do pracy z dziećmi i młodzieżą przygotowywałam się w 2-letnim Studium Socjoterapii i Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Gdańskim Centrum Psychodynamicznym. Szkolenie ukierunkowane było psychodynamicznie, zawierało też pogłębiony trening interpersonalny.

Obecnie szkolę się w Instytucie Psychoterapii i Psychotraumatologii "Triada" w Gdańsku. Regularnie superwizuję swoją pracę.

Moje zainteresowania, szkolenia oraz praktyka kliniczna obejmują przede wszystkim szeroko pojęte podejście psychoanalityczne – polegające na poszukiwaniu niewidocznych na pierwszy rzut oka, często nieuświadomionych motywów problematycznych zachowań, ‘wstydliwych’, czy nieakceptowanych myśli lub uczuć, a także na odkrywaniu swoich własnych potrzeb i pragnień. Wszystkie wymienione aspekty sprowadzają się do jednego, bardziej ogólnego: odkrywania swojej podmiotowości, na którą składają się różnego rodzaju postawy ukształtowane w danej rodzinie, danej społeczności oraz kulturze. Celem terapii psychoanalitycznej byłoby więc, między innymi, życie bardziej w ‘zgodzie ze sobą’. Narzędziem, które prowadzi do tego odkrywania i akceptowania podmiotowości może być zarówno język, jak i inne symboliczne formy umożliwiające wymianę i twórcze funkcjonowanie – na przykład zabawa. Regularne spotkania, podczas których udostępniana jest przestrzeń do odgrywania różnego rodzaju fantazji, snucia scenariuszy, gdzie możliwe jest przekształcanie różnych kłopotliwych, czy też mniej społecznie akceptowanych zachowań, czy chociażby fantazji leżących u ich podłoża, można nazwać procesem terapeutycznym.

Rozmowa też może mieć funkcję zabawy: tworzenie metafor, nowych słów, wypowiadanie spontanicznych skojarzeń, snucie narracji o swoim życiu, myślenie po cichu, czy głośno o swoich uczuciach, przeżyciach, snach i… myślach, nadawanie im nowych znaczeń, czy „zwykłe” opowiadanie o poruszającej czy interesującej historii, czy to przeczytanej, przeżytej, czy obejrzonej, które to jest skarbnicą niepowtarzalnego świata wewnętrznego każdego człowieka.

Doświadczenie kliniczne zdobywam od 2016 roku. Po studiach odbyłam wolontariat w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku na Oddziale dla Dorosłych oraz w Gdańskim Centrum Zdrowia na Oddziale Psychiatrii Dziecięcej. Przez ponad 5 lat związana byłam z Centrum Zdrowia Psychicznego Optimmed w Gdańsku, gdzie pracowałam w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz na Oddziale Dziennym Zaburzeń Nerwicowych. Pracowałam tam zarówno z młodzieżą, jak i z dorosłymi, indywidualnie oraz z grupami. Praca obejmowała poradę psychologiczną, psychoedukację, diagnostykę psychologiczną, psychoterapię krótko- i długoterminową, prowadzenie treningu interpersonalnego oraz regularne superwizje zespołowe z certyfikowanymi psychoanalitykami oraz psychoterapeutami psychoanalitycznymi. Od 2016 roku pracowałam też w prywatnym gabinecie. Przez niemal 3 lata współpracowałam z Fundacją Wspierania Rodzin Przystań w Gdańsku, w ramach której to współpracy współprowadziłam warsztaty psychoedukacyjne w gdańskich szkołach podstawowych, gimnazjach oraz w liceach (Projekt „Oznaczeni”).

Od 2020 roku związana byłam z Forum Polskim Pola Lacanowskiego, gdzie brałam udział w tłumaczeniu oraz w namyśle nad tekstami dotyczącymi nieświadomego psychicznego funkcjonowania człowieka w ujęciu psychoanalitycznym, inspirowanymi pracą psychiatry i psychoanalityka J. Lacana. W ramach związku z Forum uczestniczyłam również w seminariach, spotkaniach klinicznych oraz w superwizjach z polskimi oraz europejskimi psychoanalitykami.

Do pracy z dziećmi przygotowywałam się również w szkoleniach organizowanych przez Ośrodek Psychoterapii Mały Książę: „Setting w pudełku” i „Poza zasadą pudełka”: O zabawie w psychoterapii dzieci.

Przed podjęciem procesu cenne jest odbycie kilku konsultacji – pomaga to w rozeznaniu w oczekiwaniach, we wstępnej diagnozie problemu oraz w ewentualnym ukierunkowaniu na bardziej adekwatne oddziaływania terapeutyczne, czy psychologiczne. Czasami te kilka spotkań same w sobie bywają pomocne, nie zawsze muszą prowadzić do podjęcia dłuższego procesu.

Pracuję po polsku i po angielsku. Obecnie współpracuję z dorosłymi oraz z młodzieżą od 16 r.ż.

Serdecznie zapraszam do kontaktu.
psycholog online:

Oferta wyświetlona 129 razy

Powiązane oferty

 • psycholożka | terapeutka | specjalistka w dziedzinie relacji partnerskich
  psycholożka | terapeutka | specjalistka w dziedzinie relacji partnerskich
  180.00 PLN
  Psycholog Gdańsk (Pomorskie)
  Jestem psycholożką, terapeutką i doktorantką w Szkole Doktorskiej UKW, obszar moich badań i doświadczeń skupia się w szczególności na satysfakcji ze związku partnerskiego. Poza tym wspieram w sytuacjach zmiany, straty, osamotnienia, trudności w relac...
 • Konsultacja psychologiczna, psychoterapeutyczna
  Konsultacja psychologiczna, psychoterapeutyczna
  150.00 PLN
  Psycholog Reda (Pomorskie)
  Jestem psychologiem, obecnie w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w kierunku pracy z osobami, doświadczającymi uzależnienia i współuzależnienia,a także z takimi, które identyfikacją się, jako DDA, DDD. Zapraszam do kontaktu telefonicznego pod nu...
 • Wsparcie psychologiczne, diagnoza osobowości
  Wsparcie psychologiczne, diagnoza osobowości
  150.00 PLN
  Psycholog Gdańsk (Pomorskie)
  Zapraszam serdecznie do mojego gabinetu w Gdańsku – Śródmieściu bądź na konsultacje online - jeśli chcesz poprawić jakość swojego życia psychicznego - jeśli cierpisz i potrzebujesz wsparcia w sytuacji kryzysowej - jeśli doświadczasz trudności emocjon...

Opinie

  Zostaw swoją opinię (spam i obraźliwe komentarze zostaną usunięte)

  Psycholog Psychoterapeuta Psychodietetyk Psycholog dziecięcy Seksuolog Psychiatra Psychotraumatolog
  Specjaliści Blog psychologiczny Blog psychoterapeutyczny Prywatność
  Psychologuj