Kiedy warto umówić się na spotkanie z dietetykiem online?

dietetyk online

O konsultacji z dobrym dietetykiem dobrze jest pomyśleć nie tylko wtedy, kiedy nie wiemy, jak pozbyć się nabytego przez zimę „brzuszka”. Doświadczony dietetyk może pomóc szybciej osiągnąć cele treningowe i polepszyć codzienne samopoczucie. Możliwość konsultacji online zwiększa dostępność do usług dietetyka dla każdego — niezależnie od czasu, jakim dysponujemy czy miejscem zamieszkania.

W jakich sytuacjach może pomóc dietetyk?

Dietetyk to specjalista zajmujący się nie tylko układaniem jadłospisów, ale również wspieraniem emocjonalnym osób, które pragną wnieść zmiany do swojego życia za pomocą zdrowego odżywiania.

Współpraca z dietetykiem klinicznym wskazana jest dla każdej osoby, która boryka się z chorobą przewlekłą, niezależnie od jej rodzaju. Wiele schorzeń pozornie niezwiązanych z dietą, np. takich jak niedoczynność tarczycy, wymaga odpowiedniego dopasowania diety, aby zmniejszyć dolegliwości związane z chorobą. Wykluczenie pewnych składników diety i włączenie innych może poprawić skuteczność leczenia.

Przynajmniej kilka konsultacji z dietetykiem jest wskazane także w sytuacji, gdy stosujemy tzw. dietę redukcyjną. Czyli z różnych względów nie jemy pewnych produktów jak mięso czy produkty odzwierzęce, produkty mleczne, nabiał. Dietetyk pomoże tak skomponować jadłospis, aby mimo niespożywania produktów z pewnej grupy, zapewnić optymalną podaż składników odżywczych.

Dietetycy specjalizują się również we wspieraniu osób na różnych etapach życia związanych z wyzwaniami: staranie się o dziecko, ciąża, miesiące po porodzie, przygotowywanie się do maratonu, stresująca praca czy przygotowywanie się do egzaminów to tylko przykłady. W każdym tym czasie odpowiednio zbilansowana dieta może zredukować złe samopoczucie i negatywne skutki związane z napięciem czy fizycznym obciążeniem organizmu.

Dietetyk online — dlaczego warto skorzystać z takiej usługi?

Dietetyk online to świetny wybór dla wszystkich osób, które cenią swój czas i mają napięty harmonogram. Spotkanie z dietetykiem trwa kilkadziesiąt minut, które można pogodzić z kalendarzem znacznie łatwiej, jeśli nie musimy opuszczać swojego domu czy miejsca pracy, aby się spotkać ze specjalistą.

Dodatkowo warto wiedzieć, że korzystanie z usług specjalistów online nierzadko jest znacznie tańszym rozwiązaniem niż tradycyjne wizyty w gabinecie.

Współpraca z dietetykiem online zapewnia tę samą skuteczność i efekty, co współpraca z dietetykiem w fizycznej placówce. Plusem jest oszczędność czasu i pieniędzy.

Jak przebiega wizyta u dietetyka online?

W zależności od oczekiwań pacjenta, dietetyk może położyć nacisk na inne aspekty spotkania z pacjentem. Jednak generalnie udając się do dietetyka należy spodziewać się, że zapyta on o cel wizyty (np. zgubienie nadmiarowych kilogramów, przybranie na wadze, przybranie na masie mięśniowej, ustabilizowanie diety, dopasowanie jej do trybu życia/choroby). Kolejną kwestią będzie przeprowadzenie wywiadu dotyczącego trybu życia pacjenta, rodzaju jego pracy, a także opisanie typowego jadłospisu dziennego. Dietetyk może poprosić o przygotowanie na następny raz dziennika żywienia, który pomoże sprawdzić, jakie elementy diety wymagają zmiany, a jakie są zgodne z zaleceniami.

W następnej kolejności dietetyk może poprosić o przedstawienie aktualnych badań krwi oraz o poinformowanie o wszystkich lekach, które są przez pacjenta regularnie przyjmowane.

Jak dietetyk online monitoruje postępy pacjenta?

Jedyną większą różnicą pomiędzy wizytami u dietetyka online a w tradycyjnym gabinecie jest kwestia monitorowania postępów. Dietetyk pracujący z pacjentem „twarzą w twarz” ma możliwość zważenia go i zmierzenia. Jednak dzisiejsze technologie, które powszechnie każdy z nas stosuje, umożliwiają sprawne dzielenie się informacjami na temat naszego organizmu. Aplikacje fitness, smartbandy mierzące ciśnienie, liczbę kroków czy długość snu doskonale monitorują różnorodne aktywności. Dodatkowo wagi domowe mają funkcję sprawdzania procentowej zawartości poszczególnych typów tkanek i eksportowania tych informacji do odpowiednich plików, które można łatwo udostępnić swojemu lekarzowi czy dietetykowi.

Dzięki internetowi i dostępnym powszechnie narzędziom możemy skutecznie dbać o swoje zdrowie i wyrabiać w sobie nawyki, które z biegiem czasu będą wyłącznie procentować.

Jeśli jesteś zainteresowany wizytą u doświadczonego dietetyka online, skorzystaj ze sprawdzonej platformy medycznej takiej jak Medicept. Specjaliści współpracujący z Medicept cieszą się olbrzymią popularnością i skutecznością.

AZ

Twoja ocena