Łukasz Müldner-Nieckowski

Dr. Łukasz Müldner-Nieckowski to psychiatra, psychoterapeuta, psychoanalityk jungowski (IM IAAP) i superwizor, który od 24.05.2024 roku pełni funkcję konsultanta krajowego w dziedzinie psychoterapii. Jest specjalistą w dziedzinie psychiatrii i seksuologii, a także psychoterapeutą i superwizorem Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Specjalizuje się w terapii indywidualnej, grupowej, oraz terapii par i rodzin. Dr. Müldner-Nieckowski prowadzi wykłady i warsztaty dotyczące psychoanalizy, dialogu terapeutycznego, terapii grupowej, oraz leczenia zaburzeń seksualnych na kursach psychoterapii.  W swojej prywatnej praktyce zajmuje się psychoterapią analityczną, psychodynamiczną oraz terapią zaburzeń seksualnych. Jest prezesem Polskiego Towarzystwa Psychoanalizy Jungowskiej.

  •  Specjalista psychiatra i seksuolog
  •  Certyfikat Psychoterapeuty oraz Superwizora SNP PTP
  •  Certyfikat Seksuologa Klinicznego oraz Superwizora PTS
  •  Certyfikowany analityk jungowski (IM IAAP)

Jest kierownikiem Psychoterapii Zaburzeń Seksualnych i pracuje w Poradni Terapii Rodzin Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Psychoanalizy Jungowskiej oraz Przewodniczący Zarządu Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.  Pełni również funkcję Seksuologa Klinicznego i superwizora Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz adiunkta w Pracowni Seksuologii Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Jest też członkiem indywidualnym International Association for Analytical Psychology.

W latach 2002-2019 Łukasz Müldner-Nieckowski pracował w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, zaczynając jako lekarz rezydent, a następnie jako asystent i starszy asystent w Zakładzie Psychoterapii, gdzie zajmował się psychoterapią indywidualną, grupową oraz kwalifikacją do terapii. Od 2016 roku prowadził terapię par i kwalifikację do terapii w Poradni Terapii Rodzin Kliniki Psychiatrii Dorosłych. W latach 2007-2015 był asystentem w Katedrze Psychoterapii, a od 2016 do 2019 roku adiunktem w Pracowni Seksuologii Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie. Prowadzi wykłady i warsztaty z psychoanalizy, dialogu terapeutycznego, terapii grupowej oraz leczenia zaburzeń seksualnych, a także kieruje Kursem Psychoterapii Zaburzeń Seksualnych w Krakowie.

Od 2005 roku dr Müldner-Nieckowski prowadzi psychoterapię analityczną, psychodynamiczną lub integracyjną, w zależności od problematyki, specjalizując się w terapii zaburzeń seksualnych. Pracuje indywidualnie, z parami oraz grupami, pełniąc także funkcję superwizora psychodynamicznego oraz terapii seksuologicznej. Jest Przewodniczącym Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego na lata 2022-2025 oraz Prezesem Polskiego Towarzystwa Psychoanalizy Jungowskiej od 2016 roku.

„Od 2005 roku, moja praktyka skupia się na psychoterapii analitycznej i psychodynamicznej, gdzie ważne jest dla mnie zrozumienie i wsparcie pacjenta w jego indywidualnych wyzwaniach. Pracuję z pacjentami zarówno indywidualnie, jak i w grupach, zawsze dążąc do zapewnienia przestrzeni na rozwój i samorealizację”.

Ocena 4.7/5 - (3 głosów)

Znajdź psychologa lub psychoterapeutę w serwisie Psychologuj.pl