Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu jest instytucją, którego działalność koncentruje się na wykonywaniu zadań związanych z pomocą społeczną, wsparciem rodzin i systemem pieczy zastępczej, zapobieganiem przemocy w rodzinie oraz rehabilitacją społeczną osób niepełnosprawnych. PCPR w Poznaniu poszukuje osób chętnych do zaangażowania się w pomoc dzieciom przebywającym w rodzinach zastępczych na obszarze Powiatu Poznańskiego. W ramach prowadzonego wolontariatu, oczekuje się od wolontariuszy udzielania wsparcia poprzez odrabianie lekcji, wyrównywanie braków szkolnych oraz organizowanie zajęć reedukacyjnych i logopedycznych.

W ramach świadczonych usług, wolontariusze mogą liczyć na:

  • ustalenie warunków współpracy w porozumieniu dotyczącym wolontariatu,
  • wystawienie zaświadczeń i referencji potwierdzających ich działalność,
  • zwrot kosztów dojazdu do rodzin zastępczych,
  • możliwość odbycia praktyk i zdobycia nowych doświadczeń,
  • wsparcie i pomoc ze strony Zespołu ds. Pieczy Zastępczej.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu

ul. Słowackiego 8,
60-823 Poznań

Tel.: 61 8410 710
Fax: 61 8410 711

www.pcpr.powiat.poznan.pl

e-mail: sekretariat@pcpr.powiat.poznan.pl


Oddział Opieki Paliatywno-Hospicyjnej Szpitala w Puszczykowie organizuje bezpłatne szkolenie dla wolontariuszy.

Jeśli masz ochotę angażować się w działalność pożyteczną, szukasz możliwości rozwoju nowych umiejętności i zdobywania doświadczeń, lubisz nawiązywać kontakty z ludźmi i poznawać nowych znajomych, i chciałbyś czuć się potrzebny, zachęcamy do włączenia się w wolontariat na oddziale opieki nad chorymi (nie wymaga się umiejętności medycznych).

Koordynator ds. wolontariatu
Ewa Muszyńska – psycholog

tel. 61 89 84 176 wtorek, środa, czwartek w godz. od 8.00-13.00
e-mail:wolontariat@szpitalwpuszczykowie.com.pl

www.szpitalwpuszczykowie.com.pl

Szpital w Puszczykowie im. prof. S.T. Dąbrowskiego S.A.

(dawniej: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Szpital w Puszczykowie im. prof. Stefana Tytusa Dąbrowskiego” Sp. z o.o.)

ul. Kraszewskiego 11,
62-040 Puszczykowo

tel. 61 89 84 000,
fax 61 89 84 209


Wielkopolskie Centrum Zdrowia Psychicznego Katharsis powstało w 1999 roku, pomaga osobom, które doświadczają trudności w obszarze szeroko pojętego zdrowia psychicznego i potrzebującym profesjonalnego wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego w Poznaniu i okolicach. Poradnia Psychiatryczno-Psychologiczna Katharsis, początkowo zapewniała opiekę mieszkańcom dzielnicy Poznań Nowe-Miasto. W 2006 roku Centrum Katharsis otworzyło Poradnię Zdrowia Psychicznego na osiedlu Lecha, specjalizującą się w psychogeriatrii. W 2009 roku zakres działalności Centrum poszerzył się o Poradnię Leczenia Uzależnień, oferującą pomoc osobom borykającym się z różnymi rodzajami uzależnień oraz ich rodzinom. Wraz z rozwojem Centrum powstały również dwa Oddziały Dzienne: Psychiatryczny Ogólny oraz Leczenia Uzależnienia od Alkoholu, oraz kolejna filia w Środzie Wielkopolskiej.

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Psychicznego Katharsis zaprasza do współpracy zarówno studentów i absolwentów szkół wyższych poszukujących doświadczenia zawodowego jak również profesjonalistów z różnych dziedzin psychologii i terapii. Centrum oferuje różne formy współpracy, takie jak wolontariaty terapeutyczne, praktyki studenckie oraz zatrudnienie, dostosowane do indywidualnych możliwości i potrzeb. Osoby zainteresowane mogą przesłać aplikację na adres sekretariat@katharsis.poznan.pl, wskazując preferowaną formę współpracy.

Katharsis

ul. Kórnicka 24 (I piętro, pok. 105)
61–141 Poznań
telefon:
usługi prywatne: +48 530 863 504
usługi w ramach NFZ: +48 881 551 771
e-mail: sekretariat@katharsis.poznan.pl
www.katharsis.poznan.pl


Wolontariat psychologiczny

Twoja ocena